Antalya Kadın Doğum

6 kiloluk dev urdan 7 yıl sonra kurtuldu

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde yaşayan 3 çocuk annesi Durkadın Özel'in,

yaklaşık 7 yıl önce yaptığı doğumunun ardından yumurtalıklarında oluşan ve ameliyattan korktuğu için bu süre içerisinde rahminde 6 kilo 700 grama kadar büyüyen ür yıllar sonra alındı.

7 Yıl önce Anlalya'nın Alanya ilçesinde üçüncü çocuğunu sezaryenle dünyaya getiren Durkadın Özel, yumurtalıklannda oluşan küçük ürü, doğum yaptıran doktorun birkaç gün sonra yeniden hastaneye gelmesi gerektiği uyarılarına rağmen, ameliyattan korkigü için gitmedi.

Alanya'da bir inşaatın bekçiliğini yapan eşi Kerim Özel ile yaknlarının ısrarına rağmen, doktora gitmeyen ve karnında her geçen hafta büyüyen urla yaşamını sürdüren Durkadın özel (46), ürün rahminde, yumurtalıklarında ve idrar yollannda yarattığı baskının açtığı ağrılarla baş etmek zorunda kaldı.

Korktu ve karşı çıktı

Durkadın Özel'in zaman zaman gittiği doktorlar da ürün ameliyatla alınması gerektiğini bildirdiler. Ancak Durkadın Özel, korktuğu için ameliyat fikrine karşı çıktı. Ürün büyümesi ve karın bölgesine baskı yapması sonucu ağrıları çekilmez hale gelen Durkadın Özel, eşi ve yakınlarının çabası sonucu ameliyat konusunda ikna oldu.

Antalya'ya getirilerek özel bir hastaneye yatırılan Durkadın Özel'i muayene eden Kadın Hastalıkları Uzmanı Operatör Dr. Aziz Akkaya, ürün çok büyüdüğünün anlaşıldığını ve yaşamını sağlıklı sürdürebilmesi için mutlaka alınması gerektiğini bildirdi.

Doktorun sözleri üzerine ameliyata razı olan 3 çocuk annesi kadın terapiyle ameliyata hazırlandı. Özel'in karnındaki ur, 2 saat süren ameliyatla rahim ve yumurtalıklar arasındaki bölgeden çıkarıldı. Çıkarılan ürün, ağırlığının 6 kilo 700 gram olduğu açıklandı.

Ağrılarından kurtuluyor

 Yıllar sonra ürdan kurtulan ve tedavisine devam edilen Durkadın Özel'in sağlığının iyiye gittiği açıklandı. Durkadın Özel'in eşi Kerim Özel, yaptığı açıklamada, eşinin ameliyat korkusu yüzünden yıllar sonra karnındaki ürdan kurtulduğunu belirtti. Özel, ?Ür çok büyüdüğü için ağrı çekiyordu. Sonunda ikna oldu ve ürün alınmasıyla ağrılarından kurtulmaya başladı.? dedi. Ameliyatı yapan doktor Aziz Akkaya da meslek yaşamında, rahimde bu boyuttaki bir urla ilk kez karşılaştığını söyledi. Akkaya, ?Hasta yıllarca ameliyattan kaçmış. Büyüyen ür bütün organlanna baskı yapıyordu. Yaşamına artık sağlıklı olarak devam edecek.? diye konuştu.

Op.Dr. Abdulaziz Akkaya

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Abdulaziz Akkaya,  Elazığ  ili Karakoçan ilçesi  Demirtaş Köyünde 19 Ocak 1955 tarihinde doğdu.


İlk öğretimini  doğduğu Demirtaş Köyü İlkokulunda tamamlayan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya, orta öğretimini köyünün bağlı olduğu Karakoçan İlçesi Ortaokulunda, lise öğrenimini  ise Elazığ Atatürk Lisesinde tamamladı.


Ailesinin yurtdışında bulunmasından dolayı  lise öğrenimini tamamladıktan sonra  Almanya'ya giden Op.Dr.Abdulaziz Akkaya  ilk olarak Goethe Enstitüsünde dil eğitimi aldı.   Almanya’da 2 dönem makine mühendisliği eğitimi alan Op. Dr. Abdulaziz Akkaya memleket özlemi  ile üniversite sınavlarına girdi. Girdiği üniversite sınavında Diyarbakır  Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.  1979 - 1980 yıllarında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini’nden  mezun olan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya, ilk olarak Diyarbakır SSK Hastanesinde dokuz ay görev yaptı.  Dicle Üniversitesi  Tıp Fakultesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisası sınavını kazanan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya  1981 - 1985 yıllarında ihtisasını başarıyla tamamladı.


Op.Dr.Abdulaziz Akkaya,  ihtisas sonrası çektiği kura sonucu Isparta Senirkent Devlet Hastanesine  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak tayine dildi.. Yedi  ay  Isparta Senirkent  Devlet Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve  başhekim olarak görev yaptı. Ardından 1986 yılında Isparta Doğumevine tayin oldu. Isparta'da ki görevi sırasında 4 yıl Isparta Burdur Tabip Odası Başkanlığı yaptı.


 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin olan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya , sonradan Eğitim ve Araştırma Hastanesi olan Antalya Devlet Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarak görev yaptı.


Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 2011 yılında emekli olan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya , halen kendisine ait Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı  olarak hizmet vermektedir.


Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını yaparken 1982 yılında  Diyarbakır Üniversitesi Eğitim Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Fecir hanımla evlenen Op.Dr.Abdulaziz Akkaya’nın isimleri Fırat ve Melis olan iki çocuğu var.

Op.Dr.Abdulaziz Akkaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Antalya Akkaya Jinekoloji Kliniği

Antalya Kadın Doğum, Antalya Kürtaj, Antalya Kızlık Zarı Dikimi, Antalya Vajina Estetiği, Antalya Gebelik Takibi, Antalya Doğum, Antalya Sezaryen, Vajina Estetiği ,Genital Siğiller, HPV Enfeksiyonu, Vajinusmus, Kısırlık, Tüp Bebek...