Antalya Kadın Doğum

İnsanlık Dersi

Yoksul hastalara indirim yaptığı için zimmetle suçlanan doktor Akkaya, yargıca tedavi ettiği

şarapçıyı işaret ederek soylr dedi: "Sosyal devlet olarak bu adamlardan nasıl para alacaksınız?"

Onu sessizce dinlediler

Doktor Aziz Akkaya sanık sandalyesinde kendini savundu. Hastane bahçesinde yaşayan şarapçıları mahkeme salonuna getiren doktor Akkaya ?ben bu insanları tedavi ettim? dedi. Şarapçılar, doktoru sessizce dinledi.

İşte en ilginç anlar

Antalya Devlet Hastanesi'nin 3 eski Başhekim ve 10 yardımcısının yargılandığı zimmet davasının son duruşmasında ilginç anlar yaşandı. Zimmetle suçlanan Dr. Aziz Akkaya, açıkça bir insanlık dersi verdi.

Beraat kararı verdi

Akkaya sosyal devlet ve insanlık ilkelerinden söz ederken, mahkeme heyeti, yüzleri gözleri şişmiş, ayakta bile durmakta güçlük çeken şarapçılara bakıp ?Gereği düşünüldü. Sanık Akkaya'nın beraatine karar verilmiştir? dedi.

Bir doktorun acı mesajları

Biz hekim olarak önce hastayı tedavi ederiz, cebinde kaç parası var diye bakmayız. İndirim yaptığımız insanların çoğu, yaksul ve çaresiz. Gecekondu ve kırsal kesimden gelenler. Onları görmezlikten gelemeyiz. Gelmek isteyenler varsa da, ben onlardan değilim.

Suçu Parasız tedavi

Antalya Devlet Hastanesi eski Başhekim Yardımcısı, Dr. Aziz Akkaya , fakir hastalara ücret almadan baktığı için devleti 730 milyon zarara sokmakla suçlanıyordu. Hakkında açılan davada yasal faiziyle bu parayı ödemeye mahkum edilen Dr. Aziz Akkaya karara itiraz etti. Son duruşmaya para alnmadan tedavi ettiği iki şarapçıyı tanık olarak getirdi.

Buyurun siz para alın

Hakim, saçı sakalı birbirine karışmış alkolden ayakta zor duran tanıkları görünce şaşırdı. Dr. Akkaya, ?İşte ben bunları tedavi ettim. Sosyal devlet olarak para alabiliyorsanız, siz alın? dedi. Mahkeme bunun lzerine borcun ödenmemesine karar verdi. Aynı suçla yargılanan eski başhekim yardımcıları da şarapçıları mahkemeye çıkarmaya çalışıyor.

Op.Dr. Abdulaziz Akkaya

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Abdulaziz Akkaya,  Elazığ  ili Karakoçan ilçesi  Demirtaş Köyünde 19 Ocak 1955 tarihinde doğdu.


İlk öğretimini  doğduğu Demirtaş Köyü İlkokulunda tamamlayan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya, orta öğretimini köyünün bağlı olduğu Karakoçan İlçesi Ortaokulunda, lise öğrenimini  ise Elazığ Atatürk Lisesinde tamamladı.


Ailesinin yurtdışında bulunmasından dolayı  lise öğrenimini tamamladıktan sonra  Almanya'ya giden Op.Dr.Abdulaziz Akkaya  ilk olarak Goethe Enstitüsünde dil eğitimi aldı.   Almanya’da 2 dönem makine mühendisliği eğitimi alan Op. Dr. Abdulaziz Akkaya memleket özlemi  ile üniversite sınavlarına girdi. Girdiği üniversite sınavında Diyarbakır  Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.  1979 - 1980 yıllarında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini’nden  mezun olan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya, ilk olarak Diyarbakır SSK Hastanesinde dokuz ay görev yaptı.  Dicle Üniversitesi  Tıp Fakultesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisası sınavını kazanan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya  1981 - 1985 yıllarında ihtisasını başarıyla tamamladı.


Op.Dr.Abdulaziz Akkaya,  ihtisas sonrası çektiği kura sonucu Isparta Senirkent Devlet Hastanesine  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak tayine dildi.. Yedi  ay  Isparta Senirkent  Devlet Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve  başhekim olarak görev yaptı. Ardından 1986 yılında Isparta Doğumevine tayin oldu. Isparta'da ki görevi sırasında 4 yıl Isparta Burdur Tabip Odası Başkanlığı yaptı.


 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin olan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya , sonradan Eğitim ve Araştırma Hastanesi olan Antalya Devlet Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarak görev yaptı.


Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 2011 yılında emekli olan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya , halen kendisine ait Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı  olarak hizmet vermektedir.


Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını yaparken 1982 yılında  Diyarbakır Üniversitesi Eğitim Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Fecir hanımla evlenen Op.Dr.Abdulaziz Akkaya’nın isimleri Fırat ve Melis olan iki çocuğu var.

Op.Dr.Abdulaziz Akkaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Antalya Akkaya Jinekoloji Kliniği

Antalya Kadın Doğum, Antalya Kürtaj, Antalya Kızlık Zarı Dikimi, Antalya Vajina Estetiği, Antalya Gebelik Takibi, Antalya Doğum, Antalya Sezaryen, Vajina Estetiği ,Genital Siğiller, HPV Enfeksiyonu, Vajinusmus, Kısırlık, Tüp Bebek...