Antalya Kadın Doğum
Cuma, 26 Temmuz 2013 08:26

Gebelik Takibi

Yazan
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Gebelik Takibi , Antalya Akkaya Jinekoloji Kliniğinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Abdulaziz Akkaya tarafından yapılmaktadır.


Gebelik takibi Op.Dr.Abdulaziz Akkaya tarafından yapılan gebelik takibi, kadının gebeliğini planladığı günden başlayarak doğumun planlandığı zamana ve doğum sonrası lohusalık dönemine kadar süreçlerin tümünü kapsamaktadır.

Bu süreçte anne adayının tıbbi tüm ihtiyaçları  Op.Dr.Abdulaziz Akkaya tarafından belirlenir ve bu tıbbi ihtiyaçlarını karşılanması sağlanmaya çalışılır.

Sağlıklı bir doğum için
Sağlıklı bir doğum için  gebeliğin planlandığı andan itibaren hamilelik öncesi kontrollerin ve testlerin yapılmasıyla başlayan gebelik takibi, bebeğin anne karnında belirlemesi ve gelişimini sürdürmesinin takip edilmesiyle devam eder.

Bebek ve anne sağlığı için
Gebelik takibi sadece anne adayının sağlığı için değil  aynı zamanda doğacak bebeğin sağlığı içinde gereklidir.  Çünkü yapılacak muayene ve tetkiklerle bebekte oluşabilecek olası birçok sorunun da önüne geçilebilmektedir.

Bütün yönleriyle değerlendirme
Gebelik öncesi anne adayının Op.Dr.Abdulaziz Akkaya tarafından yapılan ilk muayenesinde tam bir öykü alınır ve tam bir fizik muayene yapılır. Olası tüm risk faktörleri değerlendirilerek gerekli tetkikler yaptırılır.

Lohusalığa geçişle sona erer
Gebelik takibi annenin doğumdan sonraki lohusalığa geçişi ile sona erer.

 

Op.Dr.Abdulaziz Akkaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Antalya Akkaya Jinekoloji Kliniği

Antalya Kadın Doğum, Antalya Kürtaj, Antalya Kızlık Zarı Dikimi, Antalya Vajina Estetiği, Antalya Gebelik Takibi, Antalya Doğum, Antalya Sezaryen, Vajina Estetiği ,Genital Siğiller, HPV Enfeksiyonu, Vajinusmus, Kısırlık, Tüp Bebek...

Okunma 1981 defa Son Düzenlenme Pazar, 03 Temmuz 2016 05:20
Op.Dr. Abdulaziz Akkaya

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Abdulaziz Akkaya,  Elazığ  ili Karakoçan ilçesi  Demirtaş Köyünde 19 Ocak 1955 tarihinde doğdu.


İlk öğretimini  doğduğu Demirtaş Köyü İlkokulunda tamamlayan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya, orta öğretimini köyünün bağlı olduğu Karakoçan İlçesi Ortaokulunda, lise öğrenimini  ise Elazığ Atatürk Lisesinde tamamladı.


Ailesinin yurtdışında bulunmasından dolayı  lise öğrenimini tamamladıktan sonra  Almanya'ya giden Op.Dr.Abdulaziz Akkaya  ilk olarak Goethe Enstitüsünde dil eğitimi aldı.   Almanya’da 2 dönem makine mühendisliği eğitimi alan Op. Dr. Abdulaziz Akkaya memleket özlemi  ile üniversite sınavlarına girdi. Girdiği üniversite sınavında Diyarbakır  Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.  1979 - 1980 yıllarında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini’nden  mezun olan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya, ilk olarak Diyarbakır SSK Hastanesinde dokuz ay görev yaptı.  Dicle Üniversitesi  Tıp Fakultesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisası sınavını kazanan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya  1981 - 1985 yıllarında ihtisasını başarıyla tamamladı.


Op.Dr.Abdulaziz Akkaya,  ihtisas sonrası çektiği kura sonucu Isparta Senirkent Devlet Hastanesine  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak tayine dildi.. Yedi  ay  Isparta Senirkent  Devlet Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve  başhekim olarak görev yaptı. Ardından 1986 yılında Isparta Doğumevine tayin oldu. Isparta'da ki görevi sırasında 4 yıl Isparta Burdur Tabip Odası Başkanlığı yaptı.


 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin olan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya , sonradan Eğitim ve Araştırma Hastanesi olan Antalya Devlet Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarak görev yaptı.


Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 2011 yılında emekli olan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya , halen kendisine ait Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı  olarak hizmet vermektedir.


Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını yaparken 1982 yılında  Diyarbakır Üniversitesi Eğitim Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Fecir hanımla evlenen Op.Dr.Abdulaziz Akkaya’nın isimleri Fırat ve Melis olan iki çocuğu var.

Op.Dr.Abdulaziz Akkaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Antalya Akkaya Jinekoloji Kliniği

Antalya Kadın Doğum, Antalya Kürtaj, Antalya Kızlık Zarı Dikimi, Antalya Vajina Estetiği, Antalya Gebelik Takibi, Antalya Doğum, Antalya Sezaryen, Vajina Estetiği ,Genital Siğiller, HPV Enfeksiyonu, Vajinusmus, Kısırlık, Tüp Bebek...


Bu kategoriden diğerleri: « Kızlık Zarı Jinekolojik Muayene »